Összesen 174 versenyző vett részt az idei országos bajnokságon szombaton a Promontor utcai BMTE Sporttelepen. Délelőtt a gyermekeké és újdonságként a veteránoké volt a pást, délután a kadet, junior és felnőtt versenyeket bonyolították. A legeredményesebb klub a Honvéd volt, amelynek tizennégy versenyzője is a dobogó legfelső fokára állhatott.

A Tájfun SE rendezésében bonyolították a 2017-es országos taekwondo bajnokságot. Budafokon összesen 55 kategóriában avattak bajnokot szombaton. A legtöbb kategóriában papírforma eredmények születtek, de igazi parázs csatákat is láthattak a nézők a helyszínen vagy az élő közvetítés során, és még a friss kadet Európa-bajnokot is meg tudták lepni. A legtöbb aranyat a Honvéd versenyzői produkálták, ezzel meg is nyerték a csapatversenyt.

EREDMÉNYEK:

OB 2017 Csapatvégeredmény

OB 2017 gyermek és veterán eredmények

OB 2017 kadet, junior és felnőtt eredmények

OB 2017 Csapatonkénti eredmények

Külön versenyszámként gyorsrúgó versenyt rendeztek hét kategóriában.

Gyorsrúgó verseny végeredménye (húsz másodperc alatt végrehajtott rúgások száma alapján):

Füredi Rebeka

A megnyitó ünnepségen adták át az év legjobbjainak járó díjakat. 2017-ben Patakfalvy Luca gyűjtötte a legtöbb pontot, Molnár Bendegúzt és Kopcsik Laurát megelőzve. A korcsoportonkénti díjazásban Füredi Rebeka a felnőtt, Patakfalvy Luca a junior, míg Molnár Bendegúz a kadet korosztályban bizonyult a legjobbnak idehaza.