Somogyi Anna a döntőig, Király Lili és Molnár Bendegúz az elődöntőig jutott a budapesti BOK Csarnokban ma kezdődött, ISF Combat Games – Iskolai Küzdősport Világbajnokságon.

Somogyi Anna (49 kg) az elődöntőben kapcsolódott be a küzdelmekbe, ahol a kínai Liangzhu Wei ellen pontkülönbséges győzelmet aratva (65-32) jutott a fináléba. Ott a tajvani Lin Wei-Chun 24-2-es sikerrel kaparintotta meg az aranyérmet, Anna második lett.

Somogyi Anna (balra) második lett

Molnár Bendegúz közel hetvenpontos különbséget alakított ki a negyeddöntőben a nepáli Penor Lama ellen és lett vége pontkülönbséggel az összecsapásnak. Az elődöntőben a brazil Geremias da Silva 18-8-ra vezetett Bendegúz ellen, amikor Galambos Bence edző bedobta a törölközőt, ami a dél-amerikai döntőbe jutását eredményezte, a magyar fiú a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

Molnár Bendegúz bronzérmesként zárt

Király Lili (55 kg) az elődöntőben az ukrán Sofiia Sikorska ellen 16-2-es vereséget szenvedve harmadik helyen zárt a világbajnokságon.