Főoldal/hírek/A nyolcaddöntő jelentette a végállomást, egy olimpiai kvóta a termés

A szombati nappal befejeződtek az olimpiai selejtezők Szófiában. Salim Omar pénteki sikerét követően szombaton Patakfalvy Luca és Józsa Levente lépett pástra, a nyolcaddöntőig jutottak, így a magyar taekwondo válogatott 21 év után egy főt delegál az ötkarikás játékokra. Vasárnap a paralimpiai selejtező következik, szintén két magyarral.

Józsa Levente

Józsa Levente egy nyert meccsel zárt

Legjobb 16 közé jutásért:

Józsa Levente – Simon Szabolcs: 23-3

A nap első mérkőzése volt Józsa Leventéé. A 2019-es Eb bronzérmesének szűk egy perc kellett, hogy megszerezze a vezetést, aztán szépen növelte is az előnyét és az első szünetben 11-2-re vezetett.

A második menet első fele a már-már “megszokott” pontszegénységgel telt (14-3), majd Levi növelni tudta előnyét a hajrában és 21-3-ról várhatta a záró két percet.

A pontkülönbséges (20 pontnyi) győzelemre nem kellett sokat várni, 50 másodperc elteltével, 23-3-nál véget ért a mérkőzés.

Nyolcaddöntő:

Józsa Levente – Hakan Recber: 6-19

Az elsőként kiemelt török agresszív támadásokkal indította mérkőzést és bő fél perc után 8-0-ra elhúzott. Sikerült Levinek a folytatásban pontot szereznie, de a nyolcpontos távolság nem csökkent az első két perc leteltekor (3-11).

A második menetben a pontszerzés elmaradt, míg Recber 18-3-ra ra növelte a fórt és Levi már 9 intésnél járt.

A záró felvonás így nem is ment végig, pedig bíztatóan indult, egy hárompontos magyar akcióval. Jött azonban szinte azonnal a tízedik intés, ami után a törököt hirdették ki győztesnek, ő folytathatta a negyeddöntőben.

Patakfalvy Luca

Patakfalvy Luca a nyolcaddöntőben búcsúzott

Patakfalvy Luca – Fani Tzeli: 1-14

Egy perc után egy intéssel és egy kétpontos akcióval 3-0-ra vezetett a görög lány, ráadásul fél perccel a menet vége előtt meg is duplázta előnyét. Luca egy intésnek köszönhetően zárkózott és várhatta 1-6-ról a második két percet.

Harminc másodperc telt el a második etapból és egy újabb intés hozta a hetedik görög pontot, a magyar lány pedig nem tudott fogást találni Tzelin és hatpontos hátrányból (1-7) várta a harmadik menetet.

Lucának támadnia kellett, amiből a görög talált és rápakolt még hármat az előnyére. Az utolsó percben még tudta növelni a fórt és így jutott a negyeddöntőbe.

Ezzel számunkra véget ért az olimpiai kvalifikációs sorozat, ahol Salim Omar kivívta az ötkarikás indulás jogát.

Vasárnap a paralimpiai kvalifikációs versenyt rendezik Szófiában, ahol két magyarért szoríthatunk.

A további menetrend:

Május 9., vasárnap (paralimpiai kvalifikációs torna)

D Kiss Zoltán (K44, +75 kg)

Fülöp Attila (K44, -75 kg)

Három győztes mérkőzéssel juthat el magyar versenyző a paralimpiára.
Vasárnap a K44, +75kg kg-osok között D Kiss Zoltán a negyeddöntőben a lengyel Wojciech Golaskival mérkőzik (1-es pást, 4. mérkőzés), ha nyer, akkor a német Hasim Celik vár rá az elődöntőben.
Fülöp Attilának (K44, -75kg) a negyeddöntőben a görög Panagiotopoulos jutott ellenfélül (1-es pást, második mérkőzés). Amennyiben sikerrel veszi az első akadályt, az elődöntőben az azeri Abulfaz Abuzarli következik.
Kezdés: magyar idő szerint reggel 8 órakor.
által|2021-05-08T20:10:02+02:002021-05-08|hírek|