A G2-es besorolású Presidents Cup második versenynapján volt először magyar érdekeltségű versenyző a páston. Kotsis Edina kiemeltként a nyolcaddöntőig jutott, a legvégén kapott ki egy hazai ellenféltől. Pénteken Patakfalvy Luca, szombaton Patakfalvy Csenge képviseli a magyar színeket.

Kotsis Edina (57 kg) kiemeltként nem lépett pályára a 32 közé jutásért, azaz a horvát Saravanja ellen kezdett az athéni Presidents Cupon. Déli szomszédunk 3-2-re vezetett az elején, az első menet végén azonban már Edinánál volt az előny (9-3). A második felvonás még jobban sikerült, és 18-3-mal várhatták a záró két percet. A magyar lány végül 26-6-os, pontkülönbséges győzelemmel jutott a nyolcaddöntőbe. A legjobb 16 között a görög Galazoula ellen lépett pástra. Az első menetben nem született pont, a második felénél a hellén 5-0-ra ellépett, de egy huszáros hajrával Edina fordított és 9-8-as magyar vezetéssel zárult a második két perc. Galazoula a hajrában, öt másodperccel a mérkőzés vége előtt egyenlített, majd kettővel a vége előtt bevitt fejtalálattal (12-9) elütötte a továbbjutástól a magyar lányt.

Pénteken Patakfalvy Luca, szombaton Patakfalvy Csenge lesz érdekelt.
Luca horvát ellenféllel találkozik a legjobb 32 közé kerülésért rendezendő mérkőzésen.