Pénteken második alkalommal ünnepelték meg a Magyar Parasport Napját, amelynek keretében idén is érzékenyítő és interaktív osztályfőnöki, valamint rendhagyó testnevelés órákat tartottak országszerte, ezeken a gyerekek egyebek mellett kipróbálhatták a fogyatékkal élő sportolók sportágait.
A tanulók az ülőröplabdán, a bocsán, a csörgőlabdán, a kerekesszékes kosárlabdán, a vakfutáson és a padlóhokin keresztül nyerhettek bepillantást a parasportba, az osztályfőnöki órákon pedig beszélgethettek a fogyatékkal élők helyzetéről, de megnézhették A csodafedezet – Vitéz Halassy Olivér című dokumentumfilmet is, amely a kétszeres olimpiai bajnok, amputált lábú úszó és vízilabdázó életét mutatja be.
Az Országgyűlés 2017 decemberében nyilvánította február 22-ét a Magyar Parasport Napjává. A Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) és a Fogyatékosok Országos Diák-, Verseny- és Szabadidősport Szövetsége (FODISZ) tavaly rendezte meg először a Lélekmozgató elnevezésű, érzékenyítő programot, amelyhez akkor közel ötszáz oktatási intézmény csatlakozott. Idén nemcsak az általános és középiskolákat, hanem az óvodákat is bevonták a programba – tájékoztatott az MTI.
A Lélekmozgatón kívül az egész napos programsorozat részeként megkoszorúzták a Magyar Paralimpiai Bajnokok falát, bemutató foglalkozást tartottak a Semmelweis Egyetem Pető András Pedagógiai Intézetében, és az MPB ünnepi közgyűlésére is ezen a napon került sor, amelynek keretében szakmai konferenciát rendeztek és díjakat adtak át. Ez utóbbin a Magyar Taekwondo Szövetséget Kazinczy Viktor főtitkár és Szarka Tünde parataekwondo edző és klasszifikátor képviselte.