Négyből három magyar is dobogóra állhatott az Európai Egyetemi Játékok utolsó taekwondós versenynapján.

Vasárnap László Alexa formagyakorlatban, hétfőn Patakfalvy Luca küzdelemben szerzett érmeket a magyar küldöttségnek Miskolcon. Ma közel voltunk ahhoz, hogy ezt az éremszámot megháromszorozzuk, de így is öt medált vihetnek haza a magyar taekwondósok a multisport Eb-ről.

A taekwondósok zárónapján (az EUG 24-ig tart) négy magyar lépett pástra.

Füredi Rebeka (73 kg) 2-0-ra nyerte a negyeddöntőt, majd az elődöntőt is egyaránt egy-egy német sportoló ellen. A döntőben egy török várt rá, akivel szorosabb meccset produkált, de 2-1-re így is nyerni tudott.

Fotó: Kovács Éva

Bailey Kelen (+87 kg) egy román legyőzésével jutott a legjobb négybe, majd egy horvátot ütött el a finálétól. A döntőben a német ellenfelének sem kegyelmezett,  így a nap végén a nyakába akasztották az aranyérmet.

Padla Orsolyának (+73 kg) spanyol rivális jutott az elődöntőben, a kiélezett csatát a hispán lány nyerte 2-1-re. Ez pedig Orsinak egy bronzérmet jelentett.

Patakfalvy Csenge (67) sikerrel vette az első akadályt egy horvát lány ellen, de a negyeddöntőben egy francia megállította, így ötödik lett.