Az Austria Open G1-es besorolású poomsae versenyes összesen hét magyar versenyző képviselte hazánkat. A rangos eseményen több, mint 500 versenyző indult, és a legtöbb országnak ez volt az utolsó kvalifikációs versenye a szeptemberi világbajnokság előtt.
Takács Gábor (U60) a 16-os körben kezdett, ahol először a német Frank Steffent, majd az elődöntőben a dán Allan Olsent sikerült megvernie. A dötőben a szintén német Christian Senft bizonyult jobbnak, így Gábor ezüstérmet szerzett.
László Alexa Pálma (U30) 10. kiemeltként, erőnyerőként kezdett a 32-es körben, ahol a német Mariella Badent sikerült megverni. A legjobb 16-ban nagyon szoros ponszámokkal a maláj lány jutott tovább, aki végül ezüstérmes lett. Így Alexa a 9. helyen zárt.
Gubala Flórának, Madarász Annának, Gál Nikolettnek, Szigeti Bernadettnek és Szigeti Rolandnak sajnos most nem sikerült a továbbjutás az első körben.

