A válogatott és a Tájfun néhány versenyzője Szófiában töltötte a hétvégét, Füredi Rebeka és Patakfalvy Csenge egészen a döntőig verekedte magát a G1-es besorolású versenyen.

A válogatott két sportolója is döntőbe jutott, ami mellett egy ötödik és egy kilencedik helyet szereztek Galambos Bence tanítványai.

Füredi Rebeka (67 kg) török és makedón rivális testén (előbbit pontkülönbséggel verve) jutott a fináléba, ahol szoros mérkőzésen a szerb Savkovics nyert ellene.

Negyeddöntő:

Füredi – Demir: 24-4

Elődöntő:

Füredi – Georgievska: 15-5

Döntő:

Füredi – Savkovics: 6-10

Patakfalvy Csenge (62 kg) franciát és németet búcsúztatva jutott a döntőbe, ahol őt is egy szerb fosztotta meg a végső sikertől.

Patakfalvy Csenge – Boulaiche: 28-12

Elődöntő:

Patakfalvy Csenge – Bisercsics: 18-10

Döntő:

Patakfalvy Csenge – Bozanics: 1-21

Testvére, Patakfalvy Luca (57 kg) ötödikként zárt, miután könnyedén túljutott egy palesztin versenyzőn, a negyeddöntőben a görög Kalteki állta útját.

Nyolcaddöntő:

Patakfalvy Luca – Jaber: 25-8

Patakfalvy Luca – Kalteki: 5-11

Józsa Levente (68 kg) jól rajtolt a bolgár Kobakov ellen, majd a nyolcaddöntőben egy remek meccset vívva, szoros találkozón kapott ki a horvát klasszistól.

1. forduló:

Józsa – Kobakov: 17-0

Józsa – Brecsics: 23-35

A Tájfun is remek eredménnyel zárta a keleti túrát, két taekwondósuk is dobogóra állhatott.

Gál Dániel (junior, 63 kg) az elődöntőig verekedte magát, miután két görögön is túljutott, a fináléba jutásért egy szerb bizonyult túl nagy falatnak.

A Tájfun Szófiában

Gál – Alexandropoulosz: 15-14

Gál – Kofosz: 15-13

Elődöntő:

Gál – Lukics: 1-21

Hoták Nándor (kadet B, 33 kg) bronzérmes lett, miután a görög Alaiskas egy hajszállal jobbnak bizonyult nála az elődöntőben.

Elődöntő:

Hoták – Alaiskas: 13-15

Hoták Marcell (junior, 73 kg) ötödikként fejezte ve a versenyt, miután egy horvátot legyőzve egy szerb állta útját a negyeddöntőben.

Hoták – Miljkovics: 12-1

Hoták – Hreljac: 2-9

Kuron-Trini Eriknek (kadet, 53 kg) a nyolcaddöntő jelentette a végállomást, ahol a görög Dadalas búcsúztatta.

Kuron Trini Erik – Dadalas: 9-21