Újabb érzékeny veszteség érte a WT taekwondót, húsvét előtt két nappal, tragikus hirtelenséggel távozott közülünk Ótott Kovács Lajos 4. danos mester.
– Lajos hosszú ideig volt tanítványom, versenyzőm a Zuglósi SE-ben, majd az MTK-ban, válogatott versenyzőm ITF-ben, majd az egyik első edzőm a WT taekwondóban – mondta Patakfalvy Miklós a szövetség alapító elnöke a hír hallatán.
Lajos a Hansoo SE alapításával egyike volt azon edzőknek, akik letették a magyar taekwondo alapköveit. A 4. danos mester nagyszerű alkattal és fizikai adottságokkal rendelkezett, így több országos bajnoki cím mellé Európa-bajnoki bronzérmet is szerzett. Edzőként is szép eredményeket ért el, tanítványai a Hansoo SE-ben rengeteg bajnoki címet szereztek. Folyamatosan kerültek ki keze alól a tehetségesebbnél tehetségesebb, a jobbnál jobb versenyzők, akik a válogatottban is remekül helyt álltak. Fontos volt számára, hogy növendékeinek a sport tanításával és szeretetével irányt mutasson az élet bármely területén, valamint klubjukra a második családjukként tekinthessenek.
Kiemelkedő eredményeket elért tanítványai közül feltétlenül említést érdemel Farkas Erika (az ő megemlékezése mesteréről alább olvasható), aki első fekete öves, válogatott tanítványa-versenyzője volt, és aki több bajnoki cím mellett a nemzetközi versenyeken is eredményesen képviselte a magyar taekwondót.
A teljesség igénye nélkül, az ő „műhelyéből” indult Kotsis Edina első női vb bronz, Eb ezüstérmes, U21-es Európa-bajnok, Universiade bronzérmes, sokszoros országos bajnok klasszisunk vagy Juhász Attila, aki szintén remek eredményeket ért el versenyzőként majd edzőként. A Hansoo SE-ben Lajos tehetséges versenyzői voltak Rózsa Gábor és Mércse Attila is, akik mindketten a válogatottat erősítették, majd utóbbi a kadet válogatott edzőjeként ért el kiemelkedő eredményeket.
– Lajos túl fiatalon, 53 évesen hagyott itt bennünket, és bár egy ideje már nem edzősködött, de többünk nagy örömére a legutóbbi országos bajnokságra kilátogatott, és hosszú idő után felmerült a visszatérése a sportágba. A WT taekwondo vezetése és tagsága nevében őszinte együttérzésünket fejezzük ki Lajos családjának, fiainak, élettársának és unokájának – nyilatkozta Patakfalvy Miklós.
Farkas Erika így emlékezett Lajosra:
“1988 márciusában 13 évesen találkoztam Ótott Kovács Lajossal Pesterzsébeten, a Nyír utcai általános iskolában, ahol WTF taekwondo edzéseket tartott. Az első pillanatban megfogott a kiállása, a TKD iránti szerelme. Imádtam minden egyes percét az edzéseknek, bámulva és csodálattal néztem, ahogy bemutatja a feladatokat. A hosszú, izmos lábával a pörgő, forgó rúgásokat tökéletesen, művészien művelte. 1988 márciusában ott és akkor megváltozott az életem.. Ő nem csak az edzőm lett, hanem apám helyett apám volt, befogadott a családjába, amiért végtelenül hálás voltam neki és a feleségének, két gyönyörű, okos kisfiát öcséimnek tekintettem.
Peng Lali – mert mi a klubban így hívtuk – egy szuper, a mai napig összetartó közösséget kovácsolt össze. Szerettük, segítettük egymást. Mindezt Neki köszönhetjük. Nagyon sokat nevettünk, szeretett vicceskedni, ugratni a másikat. Szerencsésnek mondhatom magam, hogy én voltam az első fekete öves, az első magyar válogatott tanítványa, az első magyar és nemzetközi bajnoka és az első edzője…
A sportban elért sikerek mellett Peng Lalitól kaptam önbizalmat, kitartást, elismerést, hitet, szeretetet és családot… Mindaz aki most vagyok, neki is köszönhetem.
32 év… ennyi idő adatott nekünk együtt…
Drága Lali!
Legyen neked könnyű a föld…
Szeretlek!”